Hollan šestý na mistrovství ČR a Mudrák třetí mezi seniory

11. prosince se konalo mistrovství ČR v bleskovém šachu. SLAVII Kroměříž na této významné akci reprezentovalo 6 hráčů. Nejlépe si vedl Martin Hollan, který získal 10,5 bodu z 15 možných a vybojoval tak 6. místo. Martin mohl dopadnout ještě lépe, ale bohužel vypustil výhru s Navarou. V pořadí za ním skončila i tak slavná jména jako Láznička, Babula, Hába nebo Žilka, i když většinou jen na pomocné hodnocení.

Hollan bojuje s Navarou

Hollan bojuje s Navarou

Další hráči spíše nepotvrdili své papírové předpoklady. 16. s 9,5 body skončil Michal Konopka. Asi hůře, než od sebe sám očekával, skončil Karel Malinovský mladší s 9 body a 27. místem. Na více si asi myslel i 57. Pepa Mudrák s 8 body. Pokud ovšem budeme hodnotit kategorii nad 60 let, Pepa získal vynikající třetí místo! Nedaleko za ním skončili 62. Mira Beneš též s 8 body a 65. Richard Mládek se 7,5 body, který asi za papírovými předpoklady zaostal nejvíce.

Kompletní info je na webu ŠSČR.

Přesto, že byl možný větší úspěch, je 6 hráčů mezi 65 nejlepšími blickaři v republice solidním úspěchem. Je nutno také brát v úvahu, že blicky jsou hodně zrádné a nečekaný výsledek je mnohem pravděpodobnější než u partií v pomalejším tempu.

Všem borcům gratulujeme a těšíme se na jejich další skvělé partie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *