MČR v online blickách – Hollan potrápil Navaru

17. dubna se konalo Mistrovství ČR v bleskovém šachu online. A soutěž se neobešla bez několika kroměřížských šachistů, kteří zabodovali, zejména Martin Hollan a Joanna Worek.

Nejlepší z Kroměřížáků byl extraligový Martin Hollan. Ten skončil celkově na děleném 8.-10. místě s 10 body z 13 možných. Jako „pouhý“ FIDE mistr nejenže předstihl několik velmistrů (zejména silného Pláta, ale i Rašíka, Neumana, Veličku a Žilku), ale znejistil i celkového vítěze a dlouhodobou jedničku ČR Navaru. Navara k tomu sdělil: „Zpočátku jsem byl dost nervózní, ale pak jsem se dostal do správného tempa a hrál jsem velmi silně, i když zdaleka ne bezchybně. Dodatečně jsem zjistil, že jsem s Martinem Hollanem mohl přijít o figuru a dostat se do prohrané pozice.“

28. a 29. místo dokonce dělili dva naši, Petr Hollan a Joanna Worek, s 9 body. Worek byla ovšem SE značným náskokem nejlepší mezi ženami, takže se stala mistryní ČR!

42. místo vybojoval Jan Rubeš s 8,5 body. 94. místo patřilo s 8 body Pepovi Mudrákovi. Zde je vidět, jak jsou šachy někdy kruté, pouhý půlbod by Pepu posunul o více než 30 příček dopředu.

Na další dělené místo, tentokrát 111.-112., dosáhl Mira Beneš se 7,5 body.

Vzhledem k tomu, že se turnaje účastnilo 393 hráčů, můžeme s potěšením říct, že všichni kroměřížští účastníci skončili v první polovině pořadí a získali více než polovinu možných bodů.

Pro zajímavost ještě zmiňme dnes již bývalou dlouholetou hráčku Kroměříže Zdeňku Vránovou, která skončila 161. se 7 body.

Další informace k turnaji jsou na https://www.chess.cz/mcr-v-online-bleskovem-sachu-2021/

Všem našim borcům k jejich ziskům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších bojů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *