Pojďme fandit !

V pondělí odstartoval v Norsku superturnaj Altibox Norway Chess 2020, kde bude dvoukolově bojovat 6 hráčů. 3 supervelmistři – Carlsen, Caruana a Aronjan jsou vhodně doplněni mladými supertalenty – Duda, Firouzja a „kroměřížský“ Tari. Hráči se utkají dvoukolově a v turnaji je zaveden zajímavý bodovací systém.

Nyní jsou odehrány 2 kola a Tarimu se zatím nedaří. Tak pojďme fandit, ať alespoň nějaký bodík v této nabité společnosti urve!!!

Turnaj sleduje GM Robert Cvek na stránkách NSS.

18 komentářů u „Pojďme fandit !

 1. Zdeněk Rada

  Čau Pepíno, na webu mrtvo, není se čemu divit, nastávající sezóna opět velice nejistá! Tak alespoň já se odvážím napsat pár řádků. Zdravím Tě a jsem rád, že jsi v pořádku. Už jsem se bál, že jsi dostal nějaký dištanc. Samozřejmě taky zdravím všechny hráče a příznivce oddílu. Tarimu fandím, turnaj sleduju a už před začátkem jsem tipoval, že obsadí pěkné 6. místo. Je škoda, že „kroměřížským hráčem“ zůstane Tari asi ještě dlouho jenom na papíře. Nevíš náhodou, jestli letos kapitáni ostatních mužstev (ne extraligy) budou po loňském bojkotu letos aspoň občas na webu komentovat odehraná utkání? Taky budu sledovat Vlčnov, jestli se nestane zázrak. Všichni se mějte fajn!! Zdeněk

  1. mudrakjosef

   Ahoj, Zdeno. Po zkušenostech jsem si ten dištanc dal tak trochu sám sobě. Jinak komentáře nižších soutěží zůstávají stejné jako v minulých letech. Pepa.

  2. Michal Kostka

   Ahoj Zdeňku, nevím jak u ostatních družstev, ale u E kapitán (tedy já) jako již tradičně bude psát pravděpodobně jen zhodnocení na konci. Ale pokusím se nabídnout hráčům pozici reportér družstva hráčům.
   Pro oddíl se snažím dělat mnoho (přitom je mi jasné, že část mé práce není přímo vidět) a tohle psaní dle mého názoru může dělat spousta jiných lidí.

   1. Černá tečka za prázdninovou sezónou

    Naprostý souhlas. Psaní může dělat spousta jiných lidí. Např. ti, kteří v pracovní době jenom popíjejí alkohol a hrají si šachy na počítači, a mimo pracovní dobu se chlubí v hospodě, že v pracovní době jenom popíjejí alkohol a hrají si šachy na počítači (popřípadě si ještě stěžují, že jim prý neoprávněně byla šéfem seškrtán výplata za alkohol na pracovišti a vypnut internet). Tyto osoby mají dostatek času psát.

 2. Černá tečka za prázdninovou sezónou

  Dnes končí GM turnaj Banický Kahanec, kde hraje kroměřížský Viktor Gažík. Na stránkách šachykromeriz.cz jsem se o tom nedočetl. Asi to bude tím, že na Nss.cz o tom nepíšou, v hospodách v Šumicích a v Kroměříži o tom nikdo nehovořil, jiný zdroj literatury pan expert Mudrák nezná, tak o tom asi neví. Navíc kvůli zavřeným hospodám musí pan expert Mudrák oželet točené pivo a přejít na lahváče, tak teď asi nebude ve formě.

   1. Černá tečka za prázdninovou sezónou

    Internet ať zkusí pan expert Mudrák. Na nss.cz o tom nepíšou, v zavřených hospodách v Šumicích a v Kroměříži o tom nikdo nehovořil, tak se nedočteme ani zde. V českém jazyce se navíc píše správně napřed křestní a potom příjmení, správně je tedy „Josef Mudrák“, nikoliv „Mudrák Josef“.

    1. Josef Mudrák Autor příspěvku

     Nazdar Karle, já jsem pouze nepochopil význam věty: jiný zdroj literatury. Já bych jako jazykový nevzdělanec použil: jiný zdroj informací, ale proti gustu žádný dišputát.
     S pozdravem Mudrák Josef

    2. Michal Kostka

     Sice mám pocit, že mé reakce na komentáře někteří jejich autoři ignorují, ale přesto se opět pokusím zareagovat. Ale nebudu opakovat několikrát napsané o možnostech publikování na tomto webu.
     O tom, co je správné v českém jazyce vyšel krásný článek na https://denikn.cz/53753/na-zacatku-spisovne-cestiny-byl-dve-ste-let-mrtvy-jazyk-rika-lingvista-ktery-jde-proti-proudu-nova-pravidla-uz-mozna-nebudou/
     A když už jsme u toho rýpání o správnosti, na stránkách šachykromeriz.cz se opravdu nikdo nic moc nedočte, protože takové stránky ani neexistují. Stránky šachového oddílu SLAVIA Kroměříž jsou http://sachy.slavia-km.cz/. Respektive v minulosti existovaly stránky sachykromeriz.cz, ale v rámci sjednocení domén TJ a šetření finančních prostředků byl obsah přesunut na současnou adresu. Jsem rád, že přesun se povedl tak hladce, že si toho někteří ani nevšimli… 🙂

 3. Vladimír Karlík

  Tak jsem si přečetl výzvu k fandění „kroměřížskému“ Tarimu, určitě talentu světového formátu, kterého asi nikdo z Kroměříže nikdy neviděl a za současné situace možná ani neuvidí, ale tak nějak bez povšimnutí zůstal vynikající výsledek naší dlouholeté opory 72letého Lojzy Lanče na nedávno skončeném turnaji Open Tatry. Jeho 3.místo na tomto tradičním a prestižním turnaji, kde za sebou nechal spoustu talentů, kteří by mohli být jeho vnuky je prostě obdivuhodné! Někdo by mohl namítnout, že to sem nepatří, protože Lojza už není hráčem Kroměříže a formálně bude mít pravdu. Ano, on sám po zhruba čtvrtstoletí reprezentace Kroměříže a dojíždění z Trnavy se to dozvěděl tak, že svoje jméno už letos neobjevil na soupisce. Tož tak.

 4. Zdeněk Rada

  Ahoj Laďo, moc díky za příspěvek o Lojzovi a jeho skvělém výsledku na Open Tatry. To sem tedy opravdu patří! Pro mě je Lojza nejlepším hráčem, který kdy za Kroměříž hrál a určitě má veliký podíl na postupu do extraligy. Poslední šachový romantik, jeho nádherné partie plné obětí si přehrávám dodnes. Jak jsi naznačil, bohužel někdy se k těm, kteří by si to zasloužili, moc hezky nezachováme, když už jsou „nepotřební“. Zdeněk

  1. Dr.Ák

   Nazdar, samozřejmě Lojzovi velká gratulace. Článek by to určitě chtělo, ale já po internetu nebrouzdám a turnaje Open Tatry jsem se nikdy nezúčastnil a nikdo jiný článek neuklohní, navíc nerad píšu o turnajích o kterých nemám žádné informace.Ovšem Lojza alespoň pro mě zůstává kroměřížákem, vždyť se v Kroměříži narodil. Zdenku, slovo „nepotřební“ je asi hodně tvrdé. Smůla je, že Lojza je teď cizinec a nemůže se tzv. naturalizovat a v nižších soutěžích již angažmá má.

 5. Zdeněk Rada

  Čau Pepíno, máš pravdu a že by si Lojza za áčko nezahrál a proč, je jasné. Není třeba to vysvětlovat, každý to ví. Spíš jsem narážel na to, jak se Lojza dozvěděl (podle Laďi Kalíka až ze soupisky), že už není hráčem Kroměříže. To si myslím bylo vůči Lojzovi hodně neuctivé, pokud to tak skutečně bylo. Už držím hubu, abych po ní od vrchnosti nedostal! Zdeněk

  1. Vladimír Karlík

   Zdeňku, ve svém příspěvku jsem se opíral o Lojzovy slova. Samozřejmě, že taky věděl, že jeho šance na účast v extralize jsou hodně malé až žádné, ale jak říkáš ty, jde taky o tu formu.

 6. Zdeněk Rada

  Laďo omlouvám se, že jsem Tě v minulém komentáři přejmenoval – správně podle Laďi Karlíka. Zdeněk

 7. Gustav Jablečník

  Kroměřížští šachisté hrají či hráli ve spoustě turnajů. Pokud by na webu měla být jakási kronika účastí našich hráčů, ale ti sami nechtějí nebo nemůžou o své účasti psát, tak by bylo vhodné, aby o turnaji napsali ti, kteří o něm mají nějaké informace. Ne každý sleduje různé šachové weby nebo čte nějaký časopis, kde se to píše. Já třeba netuším, že se nějaký kahanac hrál

 8. Karel Štencel

  Ahoj.
  Není vůbec žádný problém, aby kdokoliv napsal článek o působení našich hráčů na turnajích a poslal ho mailem mně, Michalovi nebo Pepovi. Bude zveřejněn s uvedením jména autora.
  Vím např. o tom, že Ádám Kozak vyhrál cca před 3 týdny turnaj v někde Rumunsku, což by taky zasloužilo zmínku. Na všechno bohužel není čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *