Převážně zataženo, jednou vyšlo sluníčko

Jako den a noc působilo vystoupení našich zástupců na turnajích v červenci a srpnu. V červenci jsme mohli převážně oslavovat a srpnu až na jednu světlou výjimku pouze „smůtnit“.

Oblíbeného turnaje ve Starém Městě se zúčastnili pouze dva hráči našeho oddílu Petr Kapusta a JIří Jánek. Pro Petra hrajícího turnaj při práci znamenalo 37. místo a ztráta 19 Elo-bodů neúspěch, Jirka skončil v mírném plusu. Celkové výsledky tady.

Turnaje Olomoucké šachové léto se zúčastnili tři zástupci našeho oddílu Martin Dvořák, Míra Beneš a Petr Bačák. Ani jednomu se v turnaji příliš nedařilo a všichni skončili pod svým nasazením. Doufejme, že se alespoň rozehráli do nadcházející se sezóny. Vysledky naleznete zde.

Menšího turnaje v Prostějově se zúčastnil Martin Dvořák a tady již skončil prakticky na svém, když jako druhý nasazený skončil třetí. Výsledky tady.

Tradičního turnaje v Jeseníku se zúčastnili dva naši zástupci FM Josef Mudrák a FM Vladimír Karlík. Ze dříve pouze rekreačního turnaje se stává turnaj rovněž prestižní záležitostí. Dříve byl Pepa Mudrák nasazován vždy jako jasná jednička, letos při účasti IM Hausnera a IM Klímy jako trojka. Turnaj byl rozdělen do dvou výkonostních skupin a tak líté boje začínaly již od prvního kola. Pepa namlsán vítězstvím v Bezměrově měl ambice na nejvyšší umístění. Ovšem po porážce ve druhém kole a štěstí v kole třetím přišly na řadu nepodařené realizace výhod a ze tří vyhraných koncovek vytěžil pouze 1 bod. Nic mu nebylo platné, že průměr strávený u partie měl 4,5 hod, nakonec skončil hluboko v poli poražených. FM Vladimír Karlík měl zcela jiný turnaj. Po dvou výhrách v prvních dvou kolech v pohodě remizoval a počkal si až si někdo naběhne a to se mu stalo s IM Klímou, kterého černými hezky porazil. Dále již osud nepokoušel a skončil na solidním čtvrtém místě. Výsledky tu.

Zkaženou chuť ze Starého Města si spravil Petr Kapusta až v dalekém Slovensku na turnaji FIDE Open Oravská priehrada. V 7-mi kolovém turnaji povolil soupeřům pouze jednu remízu a sám obsadil 1.místo. Rovněž jakž takž doběhl Elovou ztrátu. Gratulace. Výsledky zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *