Šachisté SLAVIE Kroměříž na letních turnajích

Šachisté SLAVIE Kroměříž se během letních měsíců aktivně zúčastňují nejrůznějších turnajů. V následujících řádcích si jejich výsledky přiblížíme blíže.

O pohár primátora města Prostějova

Ve dnech 25. června až 2. července proběhl turnaj v Prostějově. Zvítězil kroměřížský FM Vladimír Karlík ziskem sedmi a půl bodu z devíti partií. Druhý skončil Roman Zavůrka, třetí Patrik Richvalský. SLAVII Kroměříž reprezentovali taktéž FM Tomáš Cagašík, který skončil osmý, Pavel Navrátilík, který skončil šestnáctý, a Ondřej Ramiš, který skončil třicátý druhý. Detailnější informace lze nalézt na stránkách chessresults a na stránkách Šachového svazu Olomouckého kraje.

Vítěz FM Vladimír Karlík je druhý zleva

Vítěz FM Vladimír Karlík je druhý zleva

Turnaj v Českých Budějovicích

Od 1. do 9. července se konal turnaj v Českých Budějovicích. Ve velmistrovském uzavřeném turnaji hráli 3 kroměřížští zástupci, jmenovitě IM Viktor Gažík, IM Karel Malinovský ml., FM Martin Hollan. Ani jeden z nich nevyužil svoje šance a skončili ve druhé polovině tabulky v poli poražených. První místo obsadil kontroverzní Marc Morgunov z Rakouska spolu s německým velmistrem Alexandrem Donchenkem. Doprovodných turnajů se zúčastnili hráči rodiny Šudřichů. V doprovodném turnaji A uhrál Radek Šudřich st. čtyři a půl bodu z devíti partií a obsadil padesáté druhé místo. Turnaj vyhrál Jevgenij Roška před Petrem Neumanem a Josefem Havelkou. Nekompromisně hrál v B turnaji Radek Šudřich ml., když čtyřikrát vyhrál a pětkrát prohrál. Obsadil čtyřicáté sedmé místo a připsal si 38 bodů do ratingu. Dominik Šudřich vybojoval dva a půl bodu z devíti partií. Turnaj vyhrála šestnáctiletá Aiša Mohamed Al Muaini ze Spojených arabských emirátů.

Komickou vložku připravil organizátorům a rozhodčím jeden nejmenovaný místní hráč z Českých Budějovic. Tento urputný stěžovatel si první dvě kola stěžoval, že do hracího sálu svítí příliš mnoho slunečních paprsků, kvůli čemuž nevidí pořádně na šachovnici. Další dvě kola si zase stěžoval, že jsou v hracím sále zatažené závěsy, kvůli čemuž je v sále velká tma a on opět nevidí pořádně na šachovnici. Dalších pět kol již ovšem bylo všechno v pořádku.

Bližší informace o turnaji lze nalézt na stránkách Šachové univerzity České Budějovice a na chessresults.

Radek Šudřich remizoval z izraelským mezinárodním mistrem Borisem Maryasinem

Radek Šudřich remizoval z izraelským mezinárodním mistrem Borisem Maryasinem

Martin Hollan vzdoruje velmistru Stefanssonovi

Martin Hollan vzdoruje velmistru Stefanssonovi

Turnaj družstev v Pardubicích

Nedávno skončilo mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev, které se konalo v pardubickém Ideonu. Zvítězilo družstvo Turnova před Durasem Královo Pole a Moravskou Slavií Brno. Kroměřížský FM Richard Mládek nastoupil za družstvo ŠK Oaza Praha B, uhrál na první šachovnici pět bodů ze šesti partií. Adam Vylíčil, Pavel Navrátilík, Radek Šudřich st., Petr Bačák ml. a Petr Bačák st. vytvořili družstvo, které skončilo na celkovém padesátém devátém místě. IM Michal Konopka uhrál za družstvo Czech Inn na první šachovnici jeden a půl bodu ze tří partií. Bližší informace je možno nalézt na stránkách Czech Open 2022.

Pavel Navrátilík a Radek Šudřich

Pavel Navrátilík a Radek Šudřich

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *