Tříkrálové šachování

V sobotu 6.1.2018 se konaly dva pěkné turnaje, kterých jsme se zúčastnili prakticky v rovnoměrném obsazení. Na turnaj v Bílovci zavítali FM Mudrák Josef, Petr Kapusta a Mira Beneš. Turnaj v blízkém Citově navštívili FM Vladimír Karlík, FM Tomáš Cagašík, Martin Dvořák a Petr Petřík.Novoroční cena města Bílovce 2018

Již 11.ročník turnaje, který díky vysokému cenovému fondu má každoročně vzrůstající počet účastníků a stabilně vysokou úroveň. Letos se zúčastnilo 142 hráčů a jen díky neúčasti ukrajinského tria byl Pepa nasazen na 5. místě. Turnaj probíhá v krásných, prostorných místnostech Domu kultury pravidelně ho zahajuje starosta, ceny předává místostarostka a samozřejmě nechybí na začátku turnaje zdarma káva, čaj a vynikající koláčky. Pepa opět odstartoval jako blesk a se ziskem 5,5/6 byl na samostatném 2. místě. V dalším kole pokazil hezky rozehranou partii s IM Burdalevem, za odměnu dostal černými GM Gleka s kterým prohrál a se 7/9 při nejlepším pomocném hodnocení skončil na solidním 5. místě, ale mohlo to být ještě lepší. Posuďte sami. V pozici na diagramu hrál bílý na zisk Pb7, po poslední tahu černého …Vc8 přišla nabídka remízy a Pepa se zalekl, že po Va4 , Sd6 Dxb7 visí na c4. Nyní s počítačem věc není tak snadná, protože ani jeden jsme neviděli po Dxb7 Je5.

 

To Peťa furt tvrdil, že nic nevidí a že vyhrává jen náhodou 🙂 . Svou teorii podkládá zajímavou příhodou.

V partii se starším pánem obětoval pěšce za útok a skutečně dosáhl vyhrané pozice. Soupeř v pozici na diagramu zahrál …Jf5 a současně zbledl. Peťa si konečně dal dvojšach= skoro mat Jg4++ a po …Kg6 začal hledat mat úplný. Měl na to ještě 4 minuty, přemýšel usilovně 2,5 minuty a žádný mat nemohl objevit. Soupeř vida Peťovu beznaděj začal ožívat a aby Petra dorazil, tak mu oznámil, že mu mohl místo Jg4++ uštědřit jednotahový mat Vf7. Peťovi již stačilo jen pár sekund na to, aby objevil návrat koněm na Je5+ a po jediném ..Kf6 neváhal a soupeře tahem Vf7 zmatil 🙂 . Soupeř málem spadl pod stůl, ale Petra to tak nastartovalo, že skončil celkově na 12. místě a v kategorii Elo do 2200 na místě 2. Tzn. za IM Michenkou, ale např. před IM Klímou 🙂 . Mira hrál asi turnaje dva , po 6-ti kolech měl 4,5 bodu a několik silných soupeřů za sebou bohužel na tomto počtu bodů i skončil. Jinak opravdu velmi zdařilá akce. Výsledky naleznete zde.

Citovská tříkrálová rošáda

Velmi silný a početně hojně navštívený turnaj proběhl v nedalekém Citově. I zde platí, že vyšší cenový fond udělal z regionálního turnájku, kde si pro 1. místo, jak pro vodu, chodil FM Cagašík, prestižní akci letos s účastí 3 IM a 3 FM s celkovým počtem 80-ti hráčů. V bufetu se podávaly zvěřinové speciality , ale podle účastníků prostory pro 80 lidí již byly poněkud stísněné. Turnaj opanovali hráči Slávie, když na 1. místě skončil Martin Dvořák 8,5/9 !! , 3. byl FM Tomáš Cagašík , 6. skončil FM Vladimír Karlík a 19. Petr Petřík. Výsledky jsou tady.

Takže podtrženo a sečteno perfektní reprezentace oddílu a optimistický pohled na těžké zítřejší utkání s favorizovaným Českým Těšínem :´( .

2 komentáře u „Tříkrálové šachování

 1. Mirek K.

  Podtrženo a sečteno v neděli, těch sedm sobotně rapidově rozehraných borců, uhrálo jeden jediný bod…!
  No tak snad se příště poučí.
  M.

  1. Josef Mudrák Autor příspěvku

   Jelikož jsem psal oba články až v  pondělí večer tak jsem výsledek z Těšína znal. Chtěl jsem za větu přidat plačící šmajlík, ale nevím jak se píše. Jinak to byla ironie, ale díky že ses konečně ozval.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *