Prosincové ohlédnutí

V posledním měsíci minulého roku se kromě soutěží družstev hrála rovněž spousta rapid turnajů. Na mnohé z nich zavítali i hráči Slávie a nevedli si vůbec špatně.

O pohár krále Tvarůžka

První prosincový víkend proběhl 8. ročník rapid turnaje O pohár krále Tvarůžka v Lošticích. Turnaje se zúčastnilo 5 našich borců v čele s IM Milanem Pastirčákem. Mezi 85 hráči nakonec kraloval Ladislav Vaněk 8/9. Pěkné 2. místo obsadil náš FM Tomáš Cagašík, na 6. místě skončil Tomáš Dvořák, 7. byl FM Vladimír Karlík a 9. Petr Petřík. Jedině IM Milanu Pastirčákovi turnaj hrubě nevyšel a obsadil až 26. příčku. Celkové výsledky a fotky této zdařilé akce naleznete zde .

Losinský Kapr

Druhou sobotu 9.12.2017 se konal již 25. ročník turnaje O Losinského Kapra. Pokusit se ho vylovit zkusili dva naši zástupci FM Mudrák Josef a FM Vladimír Karlík, tomu se podařil parádní záběr před 10-ti lety a Pepovi dokonce o 20 let dříve. Toto letí 🙂 . Oba zástupci si počínali skvěle a při silné konkurenci dosáhli prakticky na své maximum. Pepa dokonce ve 4. kole na on-linu stál na výhru s pozdějším vítězem GM Vladimírem Sergejevem, který je ovšem jeho kat a připravil ho již o několik prvních míst. Po další a zcela zasloužené prohře s 2. v pořadí IM Vojtěchem Zwardoněm se dobrým finišem dotáhl na 6. místo, těsně za GM Pláta a GM Žilku. Prostě na víc to nešlo. Pomyslnou třešničkou pro Pepu byl zisk losované ceny –  víkendového pobytu v hotelu Dlouhé Stráně. Laďa ztratil první půlbod rovněž ve 4. kole s IM Tomášem Krausem, potom prohrál s IM Ladislavem Stratilem a Kryzstofem Banasikem a opět skvělým závěrem se vypracoval na skvělé 8. místo. Samozřejmě obsadil 1. místo mezi seniory. Výsledky jsou tady .

Štěpánský Vlčnovský turnaj

Na Štěpána není pána, toto pořekadlo zcela platí ve Vlčnově, kde se konal 30. ročník Štěpánského turnaje. Pryč jsou ty doby, kdy jsem nastoupil o kolo později a turnaj vyhrál s bodovým náskokem. Startovní listina je již o poznání silnější a počet účastníků se přiblížil stovce. Co však zůstalo je přátelská Vánoční atmosféra, bohatý věcný fond, výborná slivovice a skvělé klobásky. Slávisti jsme přijeli čtyři, FM Josef Mudrák, FM Vladimír Karlík, Petr Kapusta a Mira Beneš. Pepa měl nejvyšší ambice, když po 4. kole vedl, ale zvláštní systém losování ho v dalším průběhu poněkud rozhodil, pátou partii prohrál a nakonec skončil až 10. Nejlépe se umístnil Peťa na 9. místě. Laďa po pomalejším rozjezdu zafinišoval na 11. místo. Mira skončil 16. Výsledky si přečtěte zde .

O pohár primátora města Skalice

28.12.2017 se uskutečnil 1.ročník turnaje O pohár primátora města Skalica. Turnaj v sousedním Slovensku proběhl v luxusních prostorách čtyřhvězdičkového hotelu U sv. Ludmily. Slávii reprezentovali FM Josef Mudrák a Petr Kapusta, který za Skalici hraje. Slováci nevidí příkazy EU tak jednostranně jako v ČR a snaží se je využít ke spokojenosti EU i občanů. To se týkalo nás jako kuřáků, když se mohlo normálně kouřit. Ovšemže účinná klimatizace byla samozřejmostí. Ceny v hotelu byly jak za socialismu, bohužel však v eurech (: . Pepa jako 4. nasazený projel turnajem jak nůž máslem 8/9, na dvě remízy mu stačily čtyři tahy 🙂 . Peťa již tak úspěšný nebyl, skončil 18. , přesto si odnesl vytouženou cenu. Výsledky tu .

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *