Víkend ve znamení nastupující generace Šudřichů

Radek Šudřich ml. zahajuje partii

Radek Šudřich ml.

V sobotu 19.2.2022 se konal 2. GP Zlínského kraje v Malenovicích. Za Slavii Kroměříž nás reprezentovali dva hráči. Radek Šudřich ml. v kategorii H12 (nastoupil ve starší kategorii, i když věkově spadá do H10) a Dominik Šudřich v kategorii H10.

Ráno kluci vstali s dobrou náladou a těšili se na turnaj. Cestou panovala úžasná atmosféra. Při příjezdu do hrací místnosti se kluci zdravili s kamarády z ostatních oddílů. Bylo hezké sledovat, jak přátelsky se k sobě všichni chovají. Místnost byla dobře připravená, a to včetně bohatého bufetu.

Dominik Šudřich zahajuje partii

Dominik Šudřich

V H10 Domča bojoval, v důležitých chvílích mu však chyběla trpělivost. Prohrál zaslouženě druhé kolo, v ostatních kolech stál vždy lépe, než soupeř. Přes to všechno si vybojoval krásných 3,5 bodu a skončil v polovině startovního pole. Doufáme, že to příště bude ještě lepší.

Radek Šudřich ml. s medailí

Radek Šudřich ml. s medailí

Ráďa Šudřich předvedl úžasný výkon, snad až na 5. kolo, kde si vybrala daň únava ze 4. partie. Po hrubce stál na prohru, ovšem soupeř začal ,,blicat“, a to se mu stalo osudným. Ráďa má totiž neskutečné taktické vidění a partii obrátil ve svůj prospěch. Svou snahou a pílí vybojoval krásných 6,5 bodu a úžasné 1. místo.

Velká gratulace oběma hráčům.

Pokračovalo to nedělí

V pátek avizoval kapitán D družstva, že malý Domíšek Šudřich bude muset nastoupit nedělní zápas v regionálním přeboru v Pravčicích, protože kapitán jen tak tak sehnal kompletních 8 hráčů. Nehrál ani např. jeho bratr, který odjel na lyžařský výcvik.

Ráno velmi nervózní Domča, za doprovodu maminky, vyrazil na cestu. Celá sestava Slavie Kroměříž D věděla, že musí hrát i za Domču, protože jeho tatínek-trenér hodnotil situaci tak, že svůj první zápas s dospělými určitě prohraje. Místností panovala skvělá atmosféra. Malého Domíška všichni vřele přivítali a popřáli mu hodně štěstí. Tatínek mu také popřál hodně štěstí a řekl mu, že nevadí, když prohraje ale je důležité mít správně zapsaný partiář.

Dominik vyvíjel své figury rychle, rozestavoval je pozičně, snažil se ovládat střed. Když Domča získal figuru, soupeř nevěřícně kroutil hlavou. Po pár tazích Domča získal druhou figuru a soupeř se k překvapení Dominika vzdal. Malý zázrak byl na světě. I díky tomu Slávie Kroměříž zvítězila 6,5 – 1,5.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *