Karel Malinovský bronzový na velmistrovském turnaji v Českých Budějovicích

Od 1. do 9. července se v Českých Budějovicích konal 8. ročník šachového festivalu s účastí 196 šachistů z 8 zemí, mezi kterými byli i čtyři reprezentanti našeho oddílu. Organizátoři zaslouží velké uznání, protože zatím zdaleka ne každý má dost odvahy k návratu do normálního života po zavedení různých omezení kvůli koronaviru.

S ohledem na nařízení hygieniků nebyl umožněn přístup divákům a doprovodu hráčů. Všechno zlé je ale k něčemu dobré a v tomto případě okolnosti vedly organizátory k využití elektronických šachovnic pro všechny tři turnaje, což jistě šachoví fanoušci velmi ocenili. Šachový festival se konal v reprezentačních a klimatizovaných prostorách Clarion Congress Hotelu.

Uzavřeného velmistrovského turnaje https://chess-results.com/tnr527770.aspx?lan=5 se zúčastnil Karel Malinovský a turnaj se mu velmi vydařil. Nakonec obsadil skvělé třetí místo se ziskem 5,5 bodu (perfo 2581) a jen půl bodu mu chybělo k získání velmistrovské normy. Onen pomyslný půlbodík mu nešťastně utekl v partii se suverénním vítězem Alexanderem Donchenkem (2646) v teoreticky remízové koncovce. Tak příště…
Karel se blýskl zejména krásnou partií v 8. kole, ve kterém byl jeho soupeřem Lev Yankelevich z Německa (2461). Partii je možné si přehrát i s Karlovým komentářem…

Velice silné obsazení měl i turnaj FIDE Open České Budějovice, viz http://chess-results.com/tnr527771.aspx?lan=1&art=1&fed=CZE&flag=30
Náš oddíl v něm reprezentovali bratři Hollanové a Tomáš Zdražil (Tomáš za nás hostuje, jinak je hráčem Olomouce). Martin Hollan nakonec dosáhl stejného bodového zisku jako vítězný Jan Miesbauer (6,5 bodu), ale pomocné hodnocení nestačilo na lepší, než 8. místo. Martin každopádně může být spokojen, protože ani jednou neprohrál a +4 je výborný výsledek. Petr Hollan získal 5,5 bodu a jistě nebyl se 16. místem spokojen. Zejména může mrzet zbytečná prohra s GM Veličkou. Tomáš Zdražil se umístil na 62. místě se ziskem 4 bodů.

Další info na http://www.qcc.cz/turnaje/148-sachovy-festival-ceske-budejovice/639-sachovy-festival-ceske-budejovice-sledoval-cely-svet

7 komentářů u „Karel Malinovský bronzový na velmistrovském turnaji v Českých Budějovicích

 1. KM junior

  Pěkný článek. Za sebe ještě musím poznamenat, že jsem v celém turnaji nepotkal žádného hráče z oddílu TJ Vlčnov. Asi se nikdo z nich tohoto pěkného turnaje neúčastnil. Asi se báli silné konkurence.

  1. Dr.Ák

   Ano, to už je diagnóza. Doporučuji vyhledat nejbližšího psychiatra. Jinak k výbornému výsledku gratuluji. Josef Mudrák.

   1. KM junior

    „Potrefená husa nejvíce kejhá“. Vidím, že Vlčnovák se ozval.:-) S ohledem na své povolání mám přímo ze zákona povinnost mít detailní lékařské vyšetření od psychiatra. Vyšetřuje se tam např. i vztah k alkoholu. Možná by někdo skutečně měl toho psychiatra vyhledat.

    1. Dr.Ák

     Já naštěstí šalinu neřídím a tak si můžu pivo dát. Jinak “ potrefená husa “ ? To jsi na špatné adrese, ale štve mne, když někdo pod cizím e-mailem někoho udává a tahá krásnou královskou hru do soukromého života.

     1. KM junior

      „Někdo pod cizím e-mailem někoho udává“. Zde pan hlavní redaktor opakuje komická tvrzení pana Koutného. Kdyby raději napsal článek o našem extraligovém kolegovi Viktoru Gažíkovi, který vyhrál už před více než 14 dny turnaj v Topolčanech, tak by udělal lépe. Jsem myslel, že tento server má za cíl informovat o kroměřížských šachistech. „Naše družstva, naši hráči na turnajích“ je napsáno hned v titulku této stránky. https://www.chess.sk/index.php?str=spravodajstvo&od=5&detail=3432

 2. Mirek K.

  Ahoj Karle,
  docela podařený článek. Díky za něj!
  Kájovo snažení v ČB jsem bedlivě sledoval a moc mu fandil na normu GM.
  Chybělo opravdu málo…!
  Bratří Hollanové také super.
  Takže jak jsem předeslal, pěkný článek o úspěších našich borců.
  Tak si ho chlapi nekažme diskusí, která na náš web zjevně nepatří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *