Bronzová medaile v ZKS pro déčko Slavie

V neděli 8. dubna se odehrálo poslední kolo ZKS a naše déčko hostilo kamarády z Boršic.

Po úvodních problémech se záhadně zamčenou tělocvičnou (kapitán čekal v klubovně a divil se, kde všichni jsou… :-)) byl rozehrán zápas, ve kterém bylo cílem domácích udržet pozici „na bedně“, přičemž bylo jasné, že pro splnění tohoto cíle bychom měli vyhrát.

Sestava s IM K. Malinovským a v pohodě hrajícím G. Jablečníkem na prvních dvou šachovnicích vypadala optimisticky. Vlastní zápas se pak zpočátku vyvíjel zcela podle našich představ a zhruba v poledne jsme vedli 4:1. První skončila remízou partie Navrátil – Pfeffer, pak Malinovský chytil v partii s Havránkem soupeři dámu, následně vyhrál poměrně brzo J. Kašík, který se v otevřené pozici zorientoval přece jen lépe než pan Skalka. Spravedlivou remízou skončila partie Štencel – Volčík st. a pak p. Křížkovi spadl ve 23. tahu praporek. Všechno vypadalo v pohodě, navzdory tomu, že J. Polišenský černými nerozehrál partii zrovna nejlépe, ztratil ve střední hře pěšce a bylo jen otázkou času, kdy se převaha bílého projeví. Náš optimismus ovšem naopak zvyšovala partie na 4. šachovnici, kde  J. Jánek stál přinejhorším rovně a partie směřovala do koncovky, kterou Jirka mohl jedině hodně zkazit. Zkazil, L. Šebela chyby potrestal a bylo to 4:3! Na drama tedy bylo zaděláno. Poslední partii hráli Kostka a Frýbort a nepochybně se v průběhu partie jazýček na vahách vychýlil na obě strany. P. Frýbort jistě mohl po Michalově chybě obsadit věžemi sloupec a obrana by byla velmi složitá. Nakonec ovšem Michal remízu udržel a ve 14:40 mi volal, že jsem vyhráli.

Déčko tedy nakonec obsadilo v ZKS krásné třetí místo s 25 body, když 8 zápasů vyhrálo a jednou remizovalo. Zajímavé je, že v průběhu sezóny nastoupilo hned 18 hráčů ze soupisky, ale ani jednou jsme nehráli v nekompletní sestavě. Všem hráčům tedy z pozice kapitána děkuji.

Závěrečná tabulka a výsledky jsou zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *