Severní vítr je krutý …

V neděli 4.3. jsme v 1.lize – východ zavítali do Frýdku – Místku, známému to šachovému městu vzhledem k nejsilnější šachové škole v republice. Mladých talentů tu rozkvétá jako kvítí na louce. S tím jsme se měli se ctí popasovat také, což se bohužel nestalo …

Již  e-maily našeho kapitána před zápasem předznamenaly náladu a význam , který jsme tomuto zápasu přikládali. Proč chodit kolem horké kaše, prostě jsme odjeli v 7, což Laďa Karlík zhodnotil, že za 20 let působení v Kroměříži se mu to stalo poprvé, skutečně smutná záležitost. Přitom se ještě jednalo o medailové umístění. Domácí nastoupili rovněž v hodně prořídlé sestavě a tak mohl být zápas ještě zajímavý. Velmi smutný zřejmě odcházel asi 10-ti letý Lucian Vantuch, který poprvé v životě dostal příležitost hrát 1. ligu a soupeř se nedostavil. Jako 2. rozhodnutou partií se zdál být souboj Marek Miča – Martin Stachoň , když černý v Jugoslávské variantě královské indické získal vše co si mohl přát – obsazený sloupec b a postavení bílých figurek na 1. řade po 15-tém tahu působilo až komicky. Černý však nepokračoval dostatečně důrazně a bílý se dostal zázračně na kobylku černému králi – místo 0:1 to bylo 1:0. Mírně zkomplikovat zápas mohl náš kapitán v partii Petr Kapusta – Lukáš Weismann, když dokonce 2x mohl provézt svou nejoblíbenější oběť- střelce na f7, ale nestalo se a partie skončila remízou. Bylo to tak složité ?

 

Škoda. V partii FM Josef Mudrák – FM Patrik Štěpán začal bílý v Dámské indické brzy navazovat remízové rozhovory, které však byly oslyšeny a partie skončila remízou až v hluboké koncovce v totálně zablokované pozici po celkem korektním průběhu, kdy se zdálo, že bílý získává navrch. ale dříve opak byl pravdou. V souboji IM Milan Pastirčák – IM Sergej Vesselovský černý vystihl, že v letošní sezóně se Milan trápí, odmítl nabídku remízy a po zisku pěšce bílého v koncovce přetlačil. Rovněž partie Jiří Kozel – FM Tomáš Cagašík přešla záhy do koncovky, kde černý kompenzoval zdvojení pěšců figurovou aktivitou – remíza. V duelu IM Stanislav Jasný – IM Karel Malinovský se černý pokoušel aktivní hrou získat převahu, co se mu však nepovedlo a partie skončila v remízové pěšcové koncovce. Taktéž partie Jakub Rabatin – FM Vladimír Karlík vyústila do koncovky, která skončila korektně remízou. Výsledky najdete tu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *