E-tým zaknihoval vítězství v regionální soutěži

Předposlední kolo regionální soutěže se neslo v přátelském duchu. Do Kroměříže zavítalo družstvo Morkovice B, s jejichž áčkem svého času bojoval kapitán právě E mužstva (tedy já) o postup do krajských soutěží. Tehdy Morkovicím postup proklouzl mezi prsty. A ani dnes výsledek tohoto utkání v přátelském duchu nebylo k Morkovicím přátelský – odvezly si porážku 5 : 0.

Morkovice svůj B-tým využívají především k zacvičení mladších hráčů. Žáky v mužstvu tedy doplňoval pouze Karel Studený a jako morální posila dorazil i Peťa Štolfa.

Na první šachovnici předvedl Vylíčil pěkné zahájení, ale ve střední hře nevymyslel moc smysluplný plán, tak jsem vyměnil většinu figurek a vymasíroval jsem soupeře střelcem po dlouhé diagonále a věží ze sedmé řady. Partii Pavla Dvorníka s Popelou jsem ani nestihl moc sledovat, viděl jsem pouze, že velmi rychle získal materiální převahu. Stejně tak pro Honzu Polišenského zjevně nebylo problém získat materiál poměrně rychle v partii s Markem Navrátilem (jde o shodu jmen s naším Markem Navrátilem).

O osud partie Josefa Plachého jsem měl v situaci, kdy se již v zahájení dostal do silné materiální nevýhody, obavy. Nicméně soupeř nakonec materiál vrátil a pan Plachý dovedl partii k vítězství.

Nejdéle tak bojoval Martin Štencel proti Karlovi Studenému. Pozice vypadala dlouho poměrně vyrovnaně, ovšem Martinovi se povedlo získat nějaké pěšce a posléze i střelce.

Zápas tedy dopadl jednoznačně a mladí hráči Morkovic si odvezli pořádnou nálož nových zkušeností. Věřím však, že vytrvalá práce s mládeží a velmi kamarádská atmosféra v oddíle přinese do budoucna Morkovicím lepší výsledky a časem i ty kýžené krajské soutěže.

Kroměříž E tak čeká pouze zápas s Pravčicemi B, kterým máme co oplácet po tom, co jsem loni nenašel (poměrně nečekanou) cestu k uplatnění mnoho tahů vydřeného pěšce a zápas tak skončil pouze remízou. Na prvenství našeho manšaftu v soutěži a tak i právu postupu ovšem zápas nic nezmění. Éčko soutěž vedlo soutěž od třetího kola, přičemž ostatní manšafty měly zápas k dobru a to se zbytek sezóny nezměnilo. I prohraných partií bylo jako šafránu a remizovaný byl pouze zápas s Prusinovicemi, takže si hráči už teď zaslouží velký dík za pěkné výsledky.

Přátelský duch zápasu podtrhlo i to, že si dospělí a neřídící hráči obou mužstev přiťukli sklenkou něčeho ostřejšího, čímž se zároveň i zahřáli v situaci, kdy správce objektu opět přes upozornění nepřipravil dostatečně vytopenou hrací místnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *