Červenec podle ŠSČR

Opět předáváme informace od šachového svazu.

Vážení šachoví přátelé,
zasíláme Vám červencový Newsletter pro členy Šachového svazu České republiky.

Prague International Chess Festival 2021

Jeden z mála turnajů hraných naživo za účasti hráčů širší světové špičky se odehrál v červnu v Praze. Masters turnaj ovládl americký velmistr Sam Shankland ziskem 5,5 bodu ze 7 kol. Z českých hráčů se v tomto turnaji velmi dobře uvedl Thai Dai Van Nguyen, který získal 50 % možných bodů a skončil čtvrtý. Davidu Navarovi se bohužel příliš nevedlo a obsadil celkové osmé místo. V turnaji Futures pro mladé naděje se zrodil největší český úspěch, jelikož turnaj vyhrál Jakub Vojta a bronzovou příčku získal Matouš Hlavina. Silně obsazený Open turnaj ovládl polský velmistr Krzyzanowski, z českých hráčů byl nejlepší GM Martin Petr na čtvrté pozici. Tímto umístěním se GM Petr rovněž kvalifikoval do MČR mužů 2021. Podrobnější informace o festivalu naleznete na webu ŠSČR.

Vyhlaseni FuturesVyhlášení kategorie Futures (zdroj: fotogalerie pořadatelů)

MČR juniorů, juniorek a mládeže 2021

V úterý 29. června skončila v Koutech nad Desnou zatím největší letošní šachová akce. O mistrovské tituly se bojovalo v mládežnických kategoriích (H,D 10-16) a taktéž v uzavřených turnajích juniorů a juniorek. Kromě mistrovských kategorií mládeže a juniorů se odehrál doprovodný FIDE a Národní open, dále se uskutečnil bleskový turnaj a řada dalších doprovodných akcí. V kategorii juniorů zvítězil Richard Mládek před Markem Mičou a Richardem Stalmachem, nejlepší juniorkou se stala Kristýna Laurincová, stříbro získala Anna Lhotská a bronz brala Lada Zelbová. Detailnější informace o celé akci a přehled výsledků všech kategorií naleznete na webu ŠSČR.

Vyhlaseni MCR junioruVyhlášení MČR juniorů (zdroj: fotogalerie pořadatelů)

Mistrovské soutěže družstev mládeže

Díky postupnému rozvolňování epidemiologických opatření v České republice se v první půlce června mohly odehrát některé soutěže družstev mládeže. O víkendu 5. – 6. června 2021 se dohrávalo 5. – 7. kolo Extraligy mládeže. Z obou skupin (západ a východ) postupují do finálové skupiny 4 týmy. Ze západní části postoupily týmy Desko Liberec, Šachklub Sokol Klatovy, KŠ Říčany a Šachová akademie VŠTE. Z východní části je doplní BŠŠ Frýdek-Místek, ŠK Staré Město, TJ Spartak Vlašim a ŠŠPM Lipky HK. Bližší informace naleznete na webu ŠSČR. O dalším víkendu (11. – 13. června) se v pražském hotelu Don Giovanni uskutečnilo MČR družstev mladších žáků. Turnaje se celkem zúčastnilo 28 týmů. Mistrovský titul si odvezlo družstvo ŠK Staré Město „A“, druhý skončil tým Region Panda a bronz putoval do Klatov.

Informace a zajímavosti ŠSČR:

A na závěr pro Vás máme stručný kalendář blížících se šachových událostí:

3. – 11. 7. 2021 4. Open Bohumín
3. – 10. 7. 2021 Open České Švýcarsko 2021 – Krásná Lípa
6. 7. 2021 36. Memoriál Stanislava Vojty – Chotýšany
10. 7. – 3. 8. 2021 Světový pohár – Soči, Rusko
10. 7. – 6. 8. 2021 Světový pohár žen – Soči, Rusko
10. – 18. 7. 2021 16. Pražský šachový festival Zlatá Praha
15. 7. – 1. 8. 2021 XXXII. Czech Open – Pardubice
25. 7. – 8. 8. 2021 41. tábor Palučinské šachové školy – Ráj u Letohradu
31. 7. 2021 Open Letní Brno
1. 8. 2021 12. Memoriál Jana Kováře – Hošťálková

Budeme rádi, když tento Newsletter pošlete svým přátelům nebo ho vyvěsíte na webové stránky.

Ať se Vám daří na šachovnici i mimo ni
Šachový svaz České republiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *