Šachové víkendy mimo sezónu

S rapidovými turnaji se doslova roztrhl pytel, některé jsou avízované prakticky všude, ale jiné zase pouze na domácích stránkách. K takovému turnaji se řadí i turnaj v Chotěboři O putovní pohár. Váhali jsme mezi turnaji v Chotěboři a známém turnaji v Mostech u Jablůnkova, většina nakonec dala přednost cestě do neznámých chotěbořských krajin, když veškeré informace o malebném městečku byly takové, že leží u Havlíčkova Brodu a FM Mudrák zná z dětských let odsud pocházející Markétu Pátkovou.

Na turnaj jsme vyrazili v silné sestavě FM Mudrák Josef, FM Karlík Vladimír, FM Cagašík Tomáš a Kapusta Petr , který vhodně skloubil povinnosti řidičské i obchodní. Již cesta do Chotěboře předznamenala hodně zajímavý zážitek. Po avízované 20-ti minutové zácpě na D1 jsme na doporučení on-line navigace odbočili na prvním možném sjezdu. Co však navigace nevěděla je, že státní silnice č.37 po 15-ti kilometrech je rozkopaná a musíme se vracet 10 km zpět. To už probíhaly telefonické hovory s pořadateli o posunutí začátku. Jak Pepa Mudrák správně předpokládal, čím více jsme žadonili o odložení začátku, tím dříve turnaj začal. Ještě že se hrálo s přídavkem 3 s za tah, protože jsme přijeli 4 minuty před “ pádem praporku „. Úvodní kolo jsme však zvládli se 100% ziskem. Potom jsme konečně zjistili, že “ neznámý “ turnaj je prakticky stejně silný jak turnaj v Mostech u Jablunkova. Turnaje se zúčastnilo 96 hráčů a tak hrací místnost pro max 80 hráčů praskala ve švech a vyznačovala se vydýchaným vzduchem, na který již po 1. kole doplatil jeden hráč , který zkolaboval a musela přijet rychlá záchranná služba. Rovněž průběh turnaje se vyvíjel velmi nestandardně, vždyť všichni hráči na finančně oceněných místech ztráceli již od prvních kol. Např. 1. nasazený FM Jakub Pulpán měl 6 1/2 ze 7, ale turnaj zakončil dvěma kulaťoučkými nulami. Naopak Laďa Karlík, který mu daroval ve třetím kole bod se nakonec radoval ze čtvrtého místa. Pepa Mudrák odvedl mírný nadstandard a s perfem 2314 a ziskem 6 1/2 bodu skončil sedmý. Rovněž patřil k hráčům pohybujících se celý turnaj na špici. Osmý skončil se stejným bodovým ziskem Petr Kapusta. Pochvalu za bojovnost jistě zaslouží Tomáš Cagašík, když v posledním kole odmítl remízovou nabídku Petra Kapusty a s vidinou zisku lepšího dárkového balíčku bojoval skoro až do matu, který si však již nenechal ukázat. Nutno podotknout, že jsme tím ztratili 1 hod času, protože Peťa si musel vyřizovat ještě obchodní záležitosti a navíc poslední balíček vzal Tomášovi hráč umístěný na 20-tém místě. Nakonec jsme však poslední vlak do Přerova stihli 🙂

Turnaje v Mostech u Jablunkova se zúčastnil IM Milan Pastirčák a ziskem 6 1/2 bodu skončil pod svoje možnosti na 13. místě.

Výsledky obou turnajů najdete zde a tady.

V sobotu 17.6. se koná Krajský přebor v bleskovkách v Rajnochovicích, tak doufám , že se zúčastníte v hojném počtu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *