Jdeme mezi elitu . Proč?

Dovolte mně, abych zhodnotil uplynulou sezónu Áčka. Sice nejsem kapitán, ale dostal jsem od něho požehnání k napsání článku. Každý  odpoví na otázku v názvu- protože jsme skončili první. Ale je tu otázka druhá. Proč jsme tak neskončili předloni, když jsme měli ještě navíc GM Jana Krejčího.Nyní je odpověď trochu složitější, ale ne tak moc. Prostě jsme nebyli kolektiv, nýbrž osm jednotlivců. Co se vlastně tak podstatného událo? Stačilo “ jen“ zapůjčení auta štístka prostřednictvím firmy TDZ TURN a na venkovní zápasy jsme odjížděli společně a hlavně společně se vraceli. Vždy bylo o čem pokecat. Navíc jsme letos asi utvořili ojedinělý rekord, když jsme celou sezónu odehráli v devíti lidech. Sám ani nejsu schopen najít, zda se někdy něco takého událo 🙂 . Tímto bych chtěl všem zúčastněným poděkovat a nyní se již pojďme podívat jak jsme hráli.

 1.šachovnice IM Karel Malinovský – excelentní výkon 7,5/11 a přípis 3,5 bodů. Mohlo však být ještě lépe nebýt zaváhání v 5. kole proti GM Kislinskému a v 10. kole proti GM Babulovi. Ale stejně klobouček.

 2.šachovnice GM Robert Cvek – 7/9 bez prohry, v žádné partii nebyl ohrožen – ideální přední hráč pro družstvo. Zisk 2,4 bodů. Roberte díky, škoda, že u nás na čas končíš.

3.šachovnice IM Alois Lanč – hráč na domácí utkaní – nekompromisní bojovník, 4/7 přípis 2,1 bodu. Ovšem výhry proti Orlové a St. Městu stály za to. Bez Lojzy by byly názvy článků určitě jinačí -např. možná příští rok 🙂 .

 4.šachovnice Martin Dvořák – 3,5/7 odpis 0,4 bodu. Vzal na sebe tíhu trojky při venkovních zápasech- tedy hru černými, navíc jednou nastoupil i se zlomenou nohou. Taková obětavost se jen tak nevidí a velmi posílila celý kolektiv.

 5.šachovnice IM Milan Pastirčák – 6/11 odpis 7,8 bodů. Skálopevná hra, kdy jedna drobná neudáča byla zcela jistě kompenzována famózní výhrou nad Petrem Skácelíkem.

6.šachovnice FM Josef Mudrák – 8/11 přípis 11 bodů. Do osmého kola docela slušný výkon, ke konci jen vyklusával, hlavně v partii proti St.Městu. Celou sezónu se alespoň snažil o reporty z utkání.

 7.šachovnice Petr Kapusta – 5,5/11 odpis 15,6 bodů . Skvělý kapitán, bezchybný řidič, nejvíc rezultativních výsledků. Důležitá byla výhra se Standou Šplíchalem. Za odvedenou práci velký dík.

 8.šachovnice FM Vladimír Karlík – 5,5/10 přípis 1 bod. Sezóna bez prohry, nikdy nezachraňoval špatnou pozici, naopak několik nadějných pozicí nevyužil. Navíc skvělý tmelící materiál kolektivu.

9.šachovnice FM Tomáš Cagašík – 8/11 přípis 11,4 bodů. Z počátku bezchybný, potom trochu ztrácel, ale nakonec nejlepší výsledek družstva. Tomáš skoro každou partii končil jako poslední, dřel, hrál své oblíbené divadýlko na půlminutě, ale také bijce potřebujeme i když skoro každá partie může být trojtip 🙂

Čili Hoši děkujem , doufám, že zmiňováné partie v článku trochu podrobněji rozeberu a dám i nějaké fotky.

Odkaz zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *