Radek Šudřich ml. se zúčastnil MČR do 8 let ve Frýdku Místku

Ahoj!

Chtěl bych, vám přiblížit MČR očima trenéra a otce v jedné osobě. Turnaje se aktivně účastnil náš nejmladší hráč, Radek Šudřich junior, kterému je teprve 6 let. V turnaji byl nasazen jako 81. hráč z 86, hrálo se tempem 20 min. + 10s na tah.

Už ráno, jsme museli vstávat velmi brzy, ale Ráďa se těšil tak, že nemohl ani dospat. Po cestě, jsme stihli malé občerstvení v podobě párku v rohlíku, což se Ráďovi velmi zamlouvalo. Ve Frýdku jsme vyhledali hrací místnost a zaprezentovali se. Místnost byla od organizátorů opravdu velmi dobře připravená – velká poklona. Lehký trénink, poté procházka do přilehlého parku vzdáleného cca 5 minut.

A jdeme na první kolo:

Máme bílé kameny, tudíž hned dobrou náladu. 🙂 Partie se vyvíjela velmi dobře, přechod do lehce vyhrané koncovky, s figurou a třemi pěšci navíc. A potom přišel zkrat v podobě přehlédnutí matu na první řadě. Zkušený (byť šestiletý) šachista nepláče, je statečný a gratuluje soupeři. To otec jen nevěřícně kroutí hlavou a brblá.

Druhé kolo:

Soupeř z domácího Frýdku, tudíž se dá očekávat velký boj, což se také stalo. Hra dospěla do věžové koncovky, kde Ráďa hraje opravdu velmi dobře, soupeř se dopouští hrubé chyby a ztrácí čistou věž a tudíž i partii. Máme první bod!

Třetí kolo:

Hraje se Sicilská a soupeři se do sebe zakousli, jako dva pittbulové, oba dva dávají najevo, že chtějí vyhrát za každou cenu. Ve složité pozici nachází náš talent krásnou kombinaci s obětí pěšce a třítahovým ziskem celé věže. 1:0

Čtvrté kolo:

Hrubá chyba v zahájení a je tu krutá porážka… 🙁 Nedá se nic dělat, jedem dál!

Páté kolo:

Znovu bílé a znovu hráč z Frýdku. Tentokrát, ale klidná práce, soupeř buší do hodin a dělá extrémně rychlé tahy bez rozmyslu. Ztrácí figuru i dámu a nakonec mat. Takže 3/5.

Šesté kolo:

Ráďa nastupuje s černými na silného soupeře. Přehrává soupeře v zahájení, ale zapomíná na kryt pro krále, který uvízl v centru, a to se mu stává osudným. Holt bezpečí, je bezpečí. První soutěžní den končí na 50 %. Otec je spokojený, trenér ne. Odjíždíme na hotel.

Druhý den jsme přijeli těsně před zahájením…

…začíná sedmé kolo:

Náš hráč soupeře jasně přehrává a… pak… znovu přichází příliš rychlá ruka a Ráďa přehlíží jednotahový mat. Následuje pohovor u otce – trenéra.

Osmé kolo:

Soustředěný a bojovný výkon, do kterého bojovník dává srdce i plno energie. Odměna v podobě krásného matu = čtyři body.

Deváté kolo:

Pět bílé a nálada plná odhodlání po výhře v předchozí partii skvělá nálada. Na šachovnici velká bitva, ve které se hra přelévá na všechny strany.

Co na to já? Raději vše pozoruji z povzdálí, srdce mi buší a nehty už nemám.

Velká smůla, ztráta figury, koncovka je prohraná, ale je to poslední kolo tak hraje až do konce. Štěstěna se ovšem přece jen nakonec přiklonila na naši stranu a soupeř postavil pat.

Takže nakonec 4,5 bodu z 9 partií, znamená krásných 50% a konečné 42. místo. Před turnajem, bych to bral všemi deseti, ale po turnaji, jako trenér myslím, že měl na víc.

Tak snad příští rok i s bráchou Domíškem…

Radek Šudřich st.

3 komentáře u „Radek Šudřich ml. se zúčastnil MČR do 8 let ve Frýdku Místku

 1. Dr.Ák

  Gratulace a více takých pozitivních zpráv. Příště to bude určitě ještě lepší. Pepa.

 2. Jirka Kašík

  Díky za krásný článek!
  Fandil jsem o víkendu Ráďovi více jak 200 km od Frýdku-Mistku a sledoval výsledky na chess-results, ale úplně něco jiného je být na místě v roli trenéra a navíc ještě otce. Věřím, že příští rok bude výprava z Kroměříže početnější. J.

  1. Radek

   Ahoj Jirko děkuji.A to ještě jsem zapomněl napsat jak po 3kole při přestávce na oběd spadl do řeky.A jediný co ho zajímalo bylo,aby stihl další kolo.Radek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *