Jezdci projeli vítězně

V neděli 18.3. jsme s Béčkem přivítali ve 2. lize lídra soutěže Jundrovské Jezdce. Ti potřebovali k jistotě 1. místa zvítězit, protože v posledním kole hostí nebezpečný Lipovec. My jsme měli úkol to soupeři co nejvíce zkomplikovat, ať si ten postup po právu zaslouží.

Hosté přijeli v silné sestavě a na každé desce měli 100 bodový náskok. Podle toho se také odvíjel vývoj zápasu. Prakticky ani jedna partie se neotočila a výsledek Slavia Kroměříž – Jezdci Jundrov 3 1/2 – 4 1/2  odpovídal postavení na šachovnicích po třech hodinách. Jak se vlastně rodil. První skončila partie lídrů FM Josef Mudrák – IM Jaroslav Bureš , když bílý ve 12. tahu v Dámské indické nabídl remiz, která byla pro bílého překvapivě přijata. Ne že by stál bílý hůře, ale Pepa je stálým bodovým dodavatelem Jardy a k vítězství mu naposled nestačila ani převaha věže a čtyř tahový mat. Velmi hezky zahrál černými Radek Šudřich s Michalem Šípkem. Brzy se zmocnil iniciativy a navzdory své zaječí povaze uštědřil soupeři hezký mat. Hosté však již získávali převahu na 2., 4. a 5. šachovnici .Celkem spravedlivými remízami dopadly duely Miroslav Kašík – Antonín Továrek a Jakub Bednář – Petr Petřík. Záhadně pro mě vyhrál FM Tomáš Cagašík a Kristýnou Novosadovou, protože se mně jevilo že je to dřív černá, kdo může hrát na výhru. V partii IM Petr Pisk – FM Vladimír Karlík bílý v Anglicko královsko indické struktuře černého přetlačil, když se ukázalo že pěšec navíc je víc jak pseudoůtok černého na královském křídle. Korektnost oběti pěšce na e5 v Sicilce s c3 neprokázal černými hrající Petr Kapusta s Miroslavem Pakostou a prohrál v daleké koncovce. Bílými se snažil získat výhodu Miroslav Beneš s Martinem Hoškem, ale zřejmě přepjal strunu i když dosáhl spojeného volného pěšce na c6 a ztratil přitom kvalitu, která nakonec vážila víc. Sympatickému soupeři nezbývá než pogratulovat k postupu a popřát hodně úspěchů v 1. lize. Výsledky najdete tu .

1 komentář u „Jezdci projeli vítězně

  1. Mirek K.

    Je Pepo znát, že jsi odešel příliš brzy. Zápas byl velmi dramatický a v jeden moment jsme prakticky vedli 3,5:1,5 a přesto to nevyšlo… Benito bohužel nevydržel. Krom svého soupeře musel ještě bojovat se silným nachlazením a to podle mne rozhodlo. Tomáš tentokrát nepředváděl zas až takový časový exces a v oboustranné časovce soupeřku jednoduše ošidil. Pozice byla možná trochu lepší pro Kristýnu, ale tentokrát se, letos snad poprvé, neuťal Tomáš, ale jeho soupeřka. Seděl jsem vedle Radka a tentokrát to byla radost se dívat. Snad to bylo tím, že již ze zahájení udělal královský domeček a tudíž nemohl zahrát svou noční můru oslí ucho h6?? Pak nechal svého soupeře vyblbnout a na závěr předvedl excelentní kombinaci, která skončila stylově, matem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *