Uni Brno v šlépějích Lokomotivy

V 2.lize E jsme přivítali hosty z kdysi slavné University Brno, která se v 70-tých letech stala dokonce přeborníkem republiky, kdeže loňské sněhy jsou. Dnes 17.12 se Uni sotva dopotácela v šesti hráčích.
Tím bylo o výsledku Slavia Kroměříž B – Universita Brno 51/2 – 2 1/2 prakticky  rozhodnuto. Ze začátku ovšem domácím spadl hřebínek, když v partii FM Josef Mudrák – Kiril Slepov bílý nastavil po připraveném zahájení pěšce a po kupodivu velmi přesné hře černého si prakticky nezahrál a ve věžové koncovce prohrál. Brzkou náplastí však byla suverénní výhra černého v partii Martin Dufek – Petr Petřík, černý zkonzumoval pěšce a v pohodě ho uplatnil v koncovce. V soutěži  družstev opravdu platí, že výhra v koncovce znamená stejnou jedničku jako mat 🙂 . Poklidnou remízou partičky Lubomír Kiša – FM Vladimír Karlík přiblížil černý domácí ke kýžené výhře. Zcela nepřehledná byla partie Miroslav Beneš – Jan Uhmann, když se černý král pohyboval v centru šachovnice pod palbou bílých figur, z toho se snad zázrakem dostal a černý prohrál  ani nevím jak v koncovce. Partie Tomáš Lakatoš -Petr Kapusta byl klasickou přestřelkou v Sicilce s obětí na c3, černý dostal více než plnohodnotnou kompenzaci, ale bohužel jen remiz ve věžové koncovce. Opět hezkou hru předvedl FM Tomáš Cagašík – Josef Hladík, když černého otravoval 80 tahů, ale výhodu pěšce v jezdcové koncovce k výhře uplatnit nedokázal. Bez hry zvítězili Miroslav Kašík a Radek Šudřich. Poděkování opět zaslouží rozhodčí IA Milan Pastirčák, který je naším béčkovým Strážným andělem a hlavně, hlavně náš skvělý KAPITÁN Peťa, který přes organizační věci stačí zásobit družstvo skvělou slivovicí a např. v tomto zápase zákusky od maminky, která slavila krásných 80 let. Všichni srdečně blahopřejeme. V příštím kole hostíme dalšího super favorita Garde Lipovec a tak se máme na co těšit. Pohled na tabulku je docela hezký a výsledky najdete tu.

1 komentář u „Uni Brno v šlépějích Lokomotivy

  1. Fous

    Ahoj, ze všech partií mne nejvíce zaujala partie Lakatoš – Kapusta. Bylo se opravdu na co dívat. Kapin do toho vrazil v 15. tahu kvalitu a bylo víc než jasné, že se bude pořádně jiskřit. A taky že jo. Útočně vedená partie ze strany černého a chyběla tomu už jenom ta třešnička na dortu v podobě celého bodu. Velká škoda, že nedopočítal variantu 32. …Kh8 (místo fxg3+) a mohla to být partie zápasu. Přesto, hluboká poklona Kapinovi za předvedený způsob boje, kde se bylo na co dívat. Fous

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *