Slavia konečně vyloupila Bezměrov

Ve dnech 17.7.-23.7. se konal v Bezměrově šachový festival mládeže. Tento již tradiční turnaj je známý takřka po celé Evropě i když letos se nezúčastnila v minulosti hojně zastoupená výprava z Belgie. Hlavního turnaje U13 se z Kroměříže nezúčastnil nikdo. Do problémů s výchovou dětí v Kroměříži nevidím, ale určitě je to do budoucna velká škoda. V rámci festivalu se konaly rovněž turnaje i pro dospělé. 17.7. se konal rapid turnaj, kterého se zúčastnili dva hráči Slavie, FM Tomáš Cagašík a Petr Petřík. První čtyři hráči získali 5,5 ze 7. ,mezi kterými byli i oba naši zástupci. Tomáš získal 1.místo a Petr byl čtvrtý. Gratulujeme.

Openu“B“ se zúčastnili rovněž dva zástupci Slavie a připadne mně, že hráčů ze Slavie mohlo být, vzhledem na vzdálenost od Kroměříže, podstatně více. Slavii zastupovali FM Josef Mudrák a Petr Kapusta. Pepa, jako druhý nasazený, odehrál celý turnaj na 1. nebo 2. šachovnici a kromě sobotního dvojkola, kdy obě partie remizoval, nedal svým soupeřům šanci a turnaj po zásluze vyhrál. Dodal bych, že o vítězství v turnaji pořádaném postoupeckými šachisty se pokoušel asi již 8x, ale nikdy v turnaji nevyhrál. Petr po dobrém vstupu do turnaje zcela pokazil několik velmi dobře rozehraných partií a po loňském 2. místě se musel spokojit až s místem šestým, škoda. Celkově tedy dvě 1. místa jedno čtvrté a jedno šesté . Celkem slušný úspěch.

Chtěl bych poděkovat organizátorům za uspořádání hezkého klání všech věkových kategorií, pěkné hrací místnosti i skvělého bufetu.

Výsledky všech turnajů a fotky naleznete tady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *